Kiyosaki: “Esas Çöküş Şimdi Başlıyor”

Kiyosaki: “Esas Çöküş Şimdi Başlıyor”

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden Robert Kiyosaki, Bitcoin hakkında önemli detaylar aktardı.

Bitcoin, altın ve gümüş hakkında sık sık paylaşımlarda bulunan Robert Kiyosaki, Bitcoin hakkında dikkat çekici öngörülerini açıkladı. Robert K, ABD’de başlayan ve etkileri kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılacak bir çöküşün yaşanacağını ve bunun da 2008 krizine benzer etkileri olacağını söyledi.

“Piyasadan milyonlar silinecek”

Twitter’da 2 milyondan fazla takipçisi olan Robert, takipçilerini büyük çöküşün geldiğine dair uyardı.

“2008 zengin olmak için iyi bir zamandı. Her şey satılıktı. Milyonlarca dolar kredi çektim ve pazarlıkla gayrimenkul satın aldım. 2013 yılında büyük bir çöküşün yaklaştığını söyledim. Bu çöküş şu anda başlamış durumda… Milyonlarca insan piyasadan silinecek. Lütfen onlardan biri olmayın ve zengin olma fırsatını kaçırmayın…”

”TASARRUFÇULAR KAYBEDENLERDİR. 25 yıl önce, ZENGİN BABA YOKSUL BABA’da tasarruf edenlerin kaybedenler olduğunu belirtmiştim. Bugün ABD’nin borcu 100’lerce trilyon. GERÇEK ENFLASYON %7 değil %16’dır. Fed’in faiz oranlarını yükseltmesi ABD ekonomisini yok edecek. Tasarruf sahipleri en büyük kaybedenler olacak. GERÇEK PARAYA yatırım yapın. Altın, gümüş ve Bitcoin.”

Robert, geçtiğimiz yıl pek çok kez “Dünya tarihinin en büyük krizi geliyor, altın ve Bitcoin satın alın” şeklinde uyarılarda bulunmuştu. ABD doları ve diğer pek çok para biriminin bir gün çökeceğini düşünen yatırımcı, Bitcoin’e karşı olumlu tavrını devam ettiriyor.

Bu makale ilk olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır